Vo Vranove slúži deťom nové detské ihrisko

0

21. októbra bolo vo Vranove nad Topľou osadené nové detské ihrisko, ktoré tvoria 4 nové hracie prvky, a to kovová hracia zostava, prevažovacia hojdačka, pružinová hojdačka, kovová preliezačka a dopadová plocha pod preliezačkou z 36 zatrávňovacích rohoží. Ihrisko nájdete na sídlisku Juh.

Celé detské ihrisko je bezúdržbové – antivandal. Jednotlivé hracie prvky sú vyrobené z hliníkového profilu, spojovací materiál je z nerezu a z ocele.

„Nové detské ihrisko sme umiestnili na tomto sídlisku, pretože tu žije veľa mladých rodín a v blízkosti sa nachádza materská škola a dve základné školy. Športovisko má aj určité prvky takzvaného workoutu, čiže deti môžu rozvíjať svoje pohybové zručnosti a zároveň užitočne tráviť svoj voľný čas,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Ostatní čítajú
1 z 22

Na výstavbu tohto detského ihriska mesto Vranov nad Topľou získalo finančné prostriedky z Úradu Vlády SR, a to vo výške 8 300 eur. Mesto Vranov nad Topľou zo svojho rozpočtu preinvestovalo približne 2000 eur. Celkovo bolo do výstavby preinvestovaných približne 10 300 eur.

Zdroj: www.vranov.sk