Verný psík navštevuje každý deň omšu v konstole, kde sa konal pohreb majiteľky a čaká na jej návrat

0

Psíkovi so zlomeným srdcom, ktorého vlastníčka zomrela pred dvoma mesiacmi, chýbajeho majiteľka natoľko, že navštevuje bohoslužby v talianskej cirkvi, kde sa konal pohreb a trpezlivo čaká na jej návrat.

Psík Tommy, sedemročný nemecký ovčiak, patril 57-ročnej Márii Margherita Lochiovej, po tom čo ho našla opusteného na poli, ktoré sa nachádzalo blízko jej domova. Po tom čo si ho adoptovala, sa stal jej verným spoločníkom.

Pani Lochi prijala niekoľko tulákov, ktorých našla, ale priatelia tvrdia, že si s Tommym vyvinula osobitné puto a každý deň s ním chodila do kostola, kde mu kňaz dovolil, aby trpezlivo sedel pri jej nohách.

Po smrti v San Donaci pri Brindisi sa konal pohreb, v ktorom sa Tommy pripojil k truchliacim a odvtedy kostol pravidelne navštevnuje v čase, keď zazvonia zvony na začiatok bohoslužby.

Otec Donato Panna povedal: ” Je tu vždy, keď oslavujem omšu a správa sa veľmi dobre, nepočul som ho ani raz zaštekať odvtedy čo nás navštevuje. Prišiel na omšu vždy s Máriou a dovoľoval som mu, aby zostával vo vnútri, pretože sa vždy správal tak dobre a žiadny z ostatných farníkov sa na neho taktiež nikdy nesťažoval.”

“Stále prichádza na omšu aj po Máriinom pohrebe, trpezlivo čaká na okraji oltára a len ticho sedí. Nemal som na to srdce, aby som ho vyhodil. Nedávno som stratil vlastného psa, takže ho vždy nechám, kým sa neskončí omša a potom ho pustím von.”

“Tommy je teraz adoptovaný každým v obci a je pre všetkých priateľom. Každý ho hľadá a nosí mu jedlo, aj keď by bolo pekné nájsť pre neho vhodný dom.”

Zdroj: www.dailymail.co.uk