Poslanci budú rokovať o výbere parkovného prostredníctvom SMS. Počet platených parkovísk sa má rozšíriť

0

Na nadchádzajúcom rokovaní mestského zastupiteľstva budú poslanci mesta Humenné rozhodovať o tom, či sa na vybraných parkovacích plochách bude platiť formou SMS.

Technické služby chcú obyvateľom uľahčiť platbu za parkovné a to tak, že obyvatelia mesta zaplatia za parkovanie v jednotlivých lokalitách mesta Humenné formou SMS, teda bez nutnosti použitia platobnej karty či hotovosti.

V prevádzkovom poriadku by mali byť stanovené ceny za parkovanie podľa dĺžky. Navrhovaná suma je 0,50 € za hodinu parkovania.
Kontrolu zaplatenia parkovného budú mať na starosti mestskí policajti a jeden pracovník technických služieb, čím sa ušetria finančné prostriedky za zamestnancov.

Technické služby mesta Humenné predpokladajú príjem do rozpočtu Technických služieb až vo výške cez 100 000,-€. V súčasnosti platené parkovanie neprináša žiaden zisk, práve naopak. K 30. septembru tržby činili 16 090,- €, náklady až 25 196,-€, tzn. výber parkovného bol stratový 9 106,- €.

Platené parkovanie by sa malo týkať týchto parkovísk:
– Parkovisko pri Leny
– Parkovisko pri Dome služieb
– Parkovisko pri zeleninovom trhovisku
– Parkovisko pri Sociálnej poisťovni
– Parkovisko za Združenou prevádzkovou budovou
– Parkovisko na Gorkého ulici
– Parkovisko pri Okresnom súde
– Parkovisko oproti Mestskému úradu

O návrhu bude rozhodovať na svojom zasadnutí Mestské zastupiteľstvo už 11. decembra 2019. Ak návrh poslanci neschvália, Technické služby navrhujú zrušiť výber parkovného, a to k 31. decembru 2019.

Ostatní čítajú
1 z 22