Mesto Snina chce ukončiť zmluvu s firmou Eco dog toilet group s.r.o. Tá naďalej osádza psie toalety

0

Mesto Snina na základe uznesenia mestského zastupiteľstva nemá záujem pokračovať v zmluvnom vzťahu s firmou Eco dog toilet group s.r.o. Napriek tomu firma osádzala psie toalety aj naďalej.

Psie toalety už dlhšiu dobu čelili kritike za nefunkčnosť a viacero obyvateľov voči tejto, podľa ich slov, nehospodárnej investícii, zdvihli na mesto vlnu kritiky. Miestni poslanci preto na májovom zasadnutí prijali uznesenie, v ktorom odporúčajú mestu Snina zrušiť zmluvu s danou spoločnosťou.

Napriek tomu sa na sídliskách začali znovu objavovať psie toalety, čo vyvolalo ďalšiu vlnu odporu

AKTUÁLNE – Hoci poslanci vyzvali primátorku, aby mesto odstúpilo od zmluvy so spoločnosťou ECO DOG TOILET GROUP, v…

Zveřejnil(a) Dianie v Snine dne Úterý 4. srpna 2020
Ostatní čítajú
1 z 63

K psím toaletám sa vyjadrili aj sninskí kynológovia

“Kynológia Snina, ako organizácia združujúca časť majiteľov psov platiacich dane chceme vyjadrit pohoršenie, hnev a hanbu voči arogantného správaniu vedenia Mesta Snina, ktoré absolútne nerešpektuje a ignoruje záujem daňových poplatníkov. Napriek kritike verejnosti sa rozhodli pristúpiť k montáži a naplnení zmluvy na asi najväčší nezmysel za celé doterajšie pôsobenie tohto ‘’vedenia’’.Škoda slov o tom, že mesto sa zmluvne zaviazalo toto zariadenie udržiavať na vlastne náklady ( odpratávanie exkrementov, doplnenie a výmena sačkov)”, napísali na svoju oficiálnu facebookovú stránku kynológovia z mesta Snina.

Mesto o opätovnej inštalácii psích toaliet nevedelo

Vedenie mesta Snina sa bráni, že firma inštaluje toalety bez upovedomenia mesta a to aj napriek tomu, že vedela o záujme mesta ukončiť s ňou spoluprácu.

“Mesto Snina na základe uzs. MsZ v Snine zo dňa 28.05.2020 č. 222/2020 nemá záujem pokračovať v zmluvnom vzťahu, preto pristúpilo k rokovaniam o ukončení Zmluvy o poskytovaní služieb spočívajúcej v prevádzkovaní Hygienického zariadenia na venčenie psov.”

www.snina.sk