Humenskí futbalisti už trénujú na umelej tráve

0

Dočkali sa! Futbalisti FK Humenné už naplno využívajú ihrisko s umelou trávou, ktoré je vybudované v areáli futbalového štadióna. Projekt, ktorý má meškanie niekoľko mesiacov, je drahší, no dobudovala sa k nemu infraštruktúra, s ktorou sa predtým nepočítalo.

Bývalé vedenie mesta chcelo ihrisko bez osvetlenia, chladenia či oplotenia

Bývalí zástupcovia mesta Humenné vyčlenili na výstavbu ihriska s umelou trávou nedostatok finančných prostriedkov, pretože nepočítali s osvetlením, chladením či s oplotením. Noví mestskí poslanci tak museli výstavbu ihriska dofinancovať a tak dnes slúži verejnosti oplotené a v zimných mesiacoch je k dispozícii aj v neskorších hodinách. Ihrisko malo byť pôvodne ohradené len betónovými obrubníkmi.

Výstavba ihriska bola v réžii mestskej firmy 1. humenskej a.s. Rozmery ihriska sú 75 x 113 metrov a hracia plocha má 68 x 105 metrov. Celkové náklady na realizáciu výstavby ihriska sa pohybujú vo výške viac ako 430 000,- €.

Ostatní čítajú
1 z 22

Ihrisko už slúži na tréningové účely pre seniorský tím či pre dorastencov a žiakov. V dohľadnej budúcnosti by sa malo dať prenajímať aj pre širokú verejnosť.

Brankár FK Humenné Dávid Slávik na dnešnom tréningu 😉

Zveřejnil(a) FK Humenné – oficiálna stránka dne Pátek 17. ledna 2020