Humenská radnica na novoročnom ohňostroji ušetrila stovky eur

0

Mesto Humenné privítalo nový rok 2020 vo veľkom štýle. Na námestí pred domom kultúry vystúpila známa slovenská kapela HEX.

Krátko pred polnocou sa prihovorili Humenčanom a návštevníkom silvestrovských osláv primátor mesta Humenné Miloš Meričko a prednostka mestského úradu Valária Kurťaková. Spoločne zaželali všetkým prítomným veľa šťastia, zdravia a úspechov.

Ohňostroje zrušené vo viacerých mestách

Mnoho miest sa rozhodlo tohtotočné silvestrovské oslavy zrušiť a peniaze poslať mestu Prešov, ktoré zasiahol výbuch paneláku na Mukačevskej ulici. Mesto Humenné tradíciu novoročného ohňostroja neprerušilo, no peniaze pre rodiny z Prešova našli poslanci priamo v rozpočte mesta. Do Prešova z rozpočtu mesta Humenné poputuje 5 000,-€.

Ostatní čítajú
1 z 22

Ohňostroj lacnejší ako po minulé roky

Radnica na novoročnom ohňostroji ušetrila stovky eur. Vyčlenila naň 2 350,- €. Rok predtým zaplatilo mesto Humenné za novoročný ohňostroj 2 750,- €, v roku 2017 to bolo 2 760,- €. Najviac zaplatilo mesto za ohňostroj v roku 2013, a to 3 120,- €.

Okrem nového roka mohli Humenčania v roku 2018 vidieť ohňostroj aj na oslavách otvorenia futbalového štadióna. Vtedy zaň mesto zaplatilo 2 500,- €.

Spomienka na Silvester 2019

Zveřejnil(a) Mesto Humenné – MsÚ dne Pátek 3. ledna 2020